Návod na používání, údržbu a ošetřování obuvi


Vážený zákazníku, na tuto obuv se vztahuje záruka 24 měsíců od data prodeje. Věnujte prosím pozornost následujícím informacím a pokynům nutných ke správnému výběru, používání a údržbě obuvi.

 

Upozorňujeme, že pokud dojde k poškození obuvi z hlediska nedodržení zásad o účelovém použití obuvi anebo z důsledků zanedbané a řádné údržby dle návodu na údržbu, nemůže být brán zřetel na případné reklamace.


Údržba a ošetřování obuvi

 

 1. Obuv používejte způsobem a v prostředí odpovídajícímu její účelovosti.
 2. Pečlivě vyberte správnou velikost a nejlépe vyhovující střihové provedení. Nevhodně zvolený typ obuvi, nesprávná velikost, šíře nebo tvar nemohou být důvodem k pozdější reklamaci.
 3. Obuv si při nákupu pečlivě vyzkoušejte.
 4. Při obouvání, zejména uzavřeného střihu, používejte obouvací lžíci.
 5. Obuv je potřeba často střídat, zejména v nepříznivém počasí.
 6. Obuv před prvním použitím naimpregnujte a dále ji impregnujte pravidelně v závislosti na počasí.
 7. Usňová obuv i obuv z broušených usní není neomezeně odolná proti vlhkosti, vhodnou impregnací pouze zvyšujeme odolnost proti vodě.
 8. Promáčenou usňovou obuv vycpěte novinami a postupně sušte mimo dosah zdroje zvýšené teploty a slunečního záření.
 9. Obuv se nesmí prát v pračce!!!
 10. Obuv jenž je vybavena MEMBRÁNOU, která zabraňuje pronikání vlhkosti dovnitř obuvi, může být ošetřována pouze k tomu určenými speciálními prostředky. Tuto obuv je vhodné před prvním nošením ošetřit vhodným impregnačním prostředkem ( dosáhneme tím stavu, že nečistoty zůstávají na povrchu materiálu, obuv se lépe čistí a membrána nemá sníženou svou prodyšnost ).
 11. Vezměte v úvahu, že každodenním nošením obuvi přiměřeně klesá její životnost. Záruční dobu na obuv nelze zaměňovat s životností obuvi. Vzhledem k rozdílné intenzitě užívání obuvi u jednotlivých spotřebitelů může být životnost obuvi vyčerpána ještě před uplynutím záruční doby.

 

 

NÁVOD NA OŠETŘOVÁNÍ JEDNOTLIVÝCH DRUHŮ OBUVI


Hladká useň - obuv zbavte nečistot vhodným kartáčkem nebo vlhkým hadříkem a vytřete do sucha. Použijte vhodný krém požadovaného odstínu a vyleštěte.

 

Vlasové materiály - nubuk, velur, semiš – znečištění odstranit speciální kartáčkem nebo speciální gumou, kartáčovat bez vydírání vlasu! K ošetření jsou vhodné čistící a impregnační materiály ve sprejích. Vlasová useň se nikdy nekrémuje! Syté a tmavé odstíny broušených usní mohou částečně pouštět barvu. Při zvýšeném pocení, nebo při provlhnutí obuvi může vnitřní vybavení obuvi do jisté míry zapouštět barvu. Tomuto není možné současnou technologií výroby usní zabránit, takže se nejedná o výrobní vadu, která by mohla být předmětem reklamace.

 

Lakové a povrstvené usně - nečistoty odstranit měkkým textilem za sucha nebo za mokra. Povrch nutno chránit před chemickými vlivy a rozmáčením. Před mrazem chraňte ošetřením speciálním prostředkem na lakované usně.

 

Plastové materiály – snadno se čistí vodou s přídavkem saponátu a po opláchnutí se vytře hadříkem.

 

Textil – čistit kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění je také možné utírat za vlhka, mastné skvrny čističem skvrn na textil. Impregnovat sprejem na textil. Vodonepropustná membrána (např. GORE-TEX) – obuv nejprve očistěte od hrubé špíny pomocí vlažné vody, po uschnutí povrchu naimpregnujte obuv vhodným impregnačním prostředkem. Používejte pouze přípravky, které doporučují výrobci těchto membrán.


 
Podmínky reklamace:

 

 • Nevhodně zvolený druh obuvi, velikost, šíře, nebo tvar obuvi nemohou být důvodem k pozdější reklamaci.
 • Reklamace musí být uplatněna bez odkladu ihned při zjištění závady.
 • Zboží k reklamaci přijímáme z hygienických důvodů čisté, zbavené všech nečistot a suché.
 • Záruka se vztahuje na vady, které vznikly v průběhu záruční doby prokazatelnou vadou materiálu, případně chybou výroby.
 • Reklamaci prodejce doloží písemným vyjádřením o stavu přijatého výrobku, kde je popsán důvod reklamace.

 

Záruka se nevztahuje na:

 

 • změnu výrobku v důsledku nedodržení pokynu uvedených v návodu na údržbu a ošetřování
 • veškerou změnu výrobku vzniklou důsledkem jeho opotřebení (záruku nelze zaměňovat s životností výrobků, která úměrně klesá s jeho každodenním nošením)
 • mechanicky poškozený výrobek
 • výrobek, u kterého byly v záruce provedeny jakékoliv opravy či úpravy nesouvisející s běžnou údržbou
 • pouštění barvy  ( každá přírodní useň je dobarvována a při zvýšeném pocení nohou  nebo promočení obuvi může částečně pouštět barvu, individuálně dle agresivity potu ) .
 • skvrny vzniklé v důsledku použití nevhodných čisticích prostředků


Všechny boty jsou vyrobeny s předpokladem, že spodní část se jako jediná dotýká země. Jakékoliv jiné použití, při kterém je namáhán svršek obuvi či hrany podešve, může boty poškodit. Toto není důvod k reklamaci.

Kategorie Výrobce

Informace pro Vás

Nejprodávanější